Po nečakanom odstúpení Zinedina Zidana z postu trénera Realu Madrid po finále Ligy majstrov, sa stalo prioritou v hlavnom meste Španielska čo najrýchlejšie nájsť náhradu za úspešného Francúza.

Vedenie Realu Madrid chcelo túto situáciu vyriešiť ešte pred začatím Majstrovstiev sveta a médiá celého sveta sa predbiehali každý deň s menami nových kandidátov na uvoľnenú stoličku. Tomu je už ale koniec, pretože dva dni pred štartom MS bolo oficiálne oznámené meno nového kouča “Bieleho baletu”. Ten povedie do boja za ďalšími trofejami aktuálny tréner španielskej reprezentácie Julen Lopetegui.

51-ročný Španiel po skončení MS podpíše s Realom Madrid zmluvu na tri roky. Lopetegui je bývalým brankárom, ktorý počas kariéry obliekol dres Realu Madrid a následne aj FC Barcelony. V ani jednom z klubov sa ale naplno nepresadil a odohral za ne iba zopár zápasov.

Od roku 2003 trénoval tímy Rayo Vallecano, Real Madrid B, Porto a mládežnícke španielske reprezentácie U19, U20, U21. Od roku 2016 je trénerom národného tímu Španielska, ktorý mal viesť až do roku 2022.

Zdroj: Sport-english.com | Foto: Twitter