Česká futbalová verejnosť v súčasnosti žasne najmä nad počítaním si Slavie, ktorá nielenže valcuje domácu ligu, ale po dvoch rokoch má šancu na ďalšiu štvrťfinálovú účasť v Európskej lige. Pozornosť (najmä) českého fanúšika sa avšak po čerstvom vyjadrení presúva na muža, ktorý v predošlej sezóne Európsku ligu so Sevillou rovno vyhral.

Čoskoro 32-ročný Tomáš Vaclík zamieril v roku 2014 zo Sparty do FC Basel, s ktorým vyhral trikrát švajčiarsku ligu, raz švajčiarsky pohár a odchytal zaň ako jasná jednička aj desiatky zápasov v európskych pohároch. V lete 2018 sa sťahoval do FC Sevilla, kde sa na prekvapenie mnohých stal taktiež hlavným brankárom a dve sezóny si tento post právom užíval.

Aktuálne avšak nielenže viackrát chýbal vinou zranení, ale navyše ho vytlačil z pozície o dva roky mladší marocký brankár Yassine Bounou. Španielske médiá navyše prišli s informáciou, že Vaclíkovi nebude predĺžená zmluva a k 1.7.2021 sa tak stane voľným hráčom, hoci jeho cena sa má pohybovať na úrovni 8 miliónov eur. To z neho robí siedmeho najhodnotnejšieho českého futbalistu, medzi brankármi je jedničkou.

Niet sa tak čo čudovať, že české médiá i fanúšikovia okamžite začali špekulovať, že by sa mohol po siedmych rokoch vrátiť do Sparty vedenej Pavlom Vrbom, ktorá má našliapnuté do pohárovej Európy. Iní zase veria, že by to mohla byť práve konkurenčná Slavia. Každopádne však o brankára jeho kvalít môže mať záujem aj viacero celkov naprieč inými európskymi krajinami, kde by mu možno mohli platiť viac ako v Sparte a zrejme bude na ňom, ako naloží s (mnohými) ponukami, ktoré zrejme dostane. 

Zdroj: Football-espana.net, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter