V Česku sú na tom po finančnej stránke v hokeji lepšie ako u nás, čo je aj dôvodom, prečo mnohí kvalitní slovenskí hráči putujú práve do Čiech, kde sú zároveň aj takmer doma. Teraz ale práve za Slováka prišla do „zemiakového“ českého celku zo sezóny 2021-22 zvučná náhrada.

Náš krídelník Miloš Kelemen natoľko v drese Mladej Boleslav (a našej repre) v sezóne 2021-22 presvedčil, až sa mu dostalo pozornosti zo zámoria. Aktuálne práva na jeho služby vlastní Arizona Coyotes. Či strávi sezónu 2022-23 v NHL, AHL alebo sa jeho americký zamestnávateľ dohodne s inou stranou, uvidíme.

Každopádne, zaujímavú náhradu za Kelemena získalo vedenie západočeského klubu. Do Mladej Boleslav mieri 28-ročný krídelník Pontus Åberg, ktorý bol v roku 2012 vo vstupnom drafte do NHL vybratý ako 37. v poradí. Odchovanec Djurgardenu následne pokračoval v špičkovom domácom celku Farjestad BK, aby v roku 2013 smeroval do zámoria.

V AHL získal v 189 bodov v 277 zápasoch, v NHL sa predstavl 132 krát a získal 44 bodov. Švédsky „svetobežník“ hral rok aj v KHL, kde mal 23 bodov a predošlú sezónu dohrával pre zmenu opäť doma vo Švédsku. Uvidíme, ako sa uchytí v Česku, kde bude nesmierne sledovaný.

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Instagram/Miloskelemen