Nórska hviezdička Erling Braut Håland má stále len devätnásť rokov a ešte pred rokom oňho nejaký veľký záujem nebol, veď RB Salzburg zaňho domácemu Molde zaplatil podľa dostupných informácií v januári 2019 “len” päť miliónov eur. Dnes je jeho cena ale mnohonásobná.

Niet sa čo čudovať. Hneď pri premiére v Lige Majstrov nastrieľal proti Genku hattrick, následne sa presadil aj proti Liverpoolu či Neapolu, pričom celkovo zaznamenal v skupinovej fáze solídnych osem gólov. Viackrát sa radoval len Robert Lewandowski.

Okrem toho sa mladíkovi darí aj v rakúskej Bundeslige, kde počas aktuálnej sezóny strelil už šestnásť gólov, trikrát oslavoval hattrick. Ošiaľ okolo Hålanda začal v máji počas MS “U20”, kde pri výhre Nórska nad Hondurasom strelil impozantných deväť gólov.

 

Teraz sa všeobecne očakáva, že v Salzburgu dlho nevydrží, keďže záujem o jeho služby má javiť hneď niekoľko klubov. Pôvodne sa spomínal jeho presun do “spriateleného” RB Lipska, no už niekoľko týždňov mal byť najväčším favoritom na podpísanie mladého 2-násobného nórskeho reprezentanta Manchester United, čo už aktuálne neplatí.

Erling Braut Håland a jeho zástupca údajne už začali rokovať s nemeckým gigantom Borussiou Dortmund, pričom jeho cena môže byť až 100 miliónov eur. Všeobecne sa očakáva, že až takých závratných rozmerov prestupová čiastka nedosiahne, no v prípade odchodu Sancha do Chelsea za podobnú čiastku sa začína javiť tento transfer ako veľmi reálny. Tak či onak, vedenie Borussie potvrdilo, že hľadá posilu do útoku. O prestupe je ale v túto chvíľu ešte predčasné hovoriť, koniec-koncov dôjsť k nemu môže až po konci aktuálneho ročníka, ak vôbec. Isté je jedno, a to, že ešte nejakú dobu budeme musieť počkať.

Zdroj: Kicker.de | Foto: Twitter | Video: YouTube