Voľnými hráčmi sa zvyčajne stávajú futbalisti k 30.6. a následne si behom leta nájdu nové pôsobisko. Po ňom sa len málokedy stáva, aby nejaký hodnotný hráč ostal bez klub, ak teda nie je dlhodobo zranený alebo nemá nejaké vážne osobné dôvody, pre ktoré by nemal pomyslenie na futbal.

Posledný augustový deň, a teda záver letného prestupového obdobia roku 2021 priniesol aj jednu mimoriadne zvláštnu situáciu. Zo dňa na deň sa stal voľným hráčom známy pravý obranca či full-back Serge Aurier, ktorý mal pred sebou ešte 10 mesiacov kontraktu.

Ten v roku 2017 prestúpil z PSG do Tottenhamu a dnes mala byť jeho hodnota až 20 miliónov eur, čo znamená, že podľa Transfermarkt sa delí o pozíciu 21. najhodnotnejšieho pravého obrancu sveta.

Serge Aurier v Tottenhame
online predstavenie Auriera v Tottenhame – 2017

Čo stálo za touto atypickou situáciou? Faktorov bolo hneď niekoľko, a to:

Aurier už nechcel v Tottenhame pokračovať, zároveň nefiguroval v plánoch manažéra Espirita Santa, zatiaľ čo samotný hráč odmietol prestúpiť do klubov, ktoré mali oňho záujem a tam, kam chcel ísť reprezentant Pobrežia Slonoviny, ho pre zmenu nechceli.

Behom prestupového obdobia mali mať oňho záujem napríklad sevillský Betis, FC Genoa, Watford či Spartak Moskva, no hráč s nimi nenašiel spoločnú reč, zatiaľ čo mal byť ponúknutý ako súčasť výmeny pri prestupe Emersona z Barcelony, no tá o jeho služby nemala záujem.

Napokon sa teda chlapík so 110 štartmi za Spurs, ktorý na Vianoce oslávi 29. narodeniny, dohodol s aktuálnym lídrom Premier Laague na rozviazaní kontraktu a teraz si bude prostredníctvom svojho agenta hľadať nový klub.

aurier

Zdroj: Skysports.com | Foto: Twitter