Aktuálne sezóna Realu Madrid zatiaľ nevychádza podľa predstáv a pred tou novou by sa tím mohol výrazne obmeniť a to hlavne smerom do budúcnosti. Okrem nového trénera by sa do základnej zostavy mohlo dostať aj niekoľko hráčov a to či už z prípadných posíl, alebo súčasníkov, ktorí prevažne vysedávajú na lavičke náhradníkov, alebo ich tím poslal na hosťovanie.

Thibaut Courtois síce v máji oslávi už svoje 29. narodeniny, avšak ako brankár prichádza do najlepšie veku svojej kariéry, čo dokazuje aj fantastickými výkonmi v tejto sezóne a je jedným z najlepších hráčov svojho tímu. Každopádne, v zálohe je stále talentovaný Lunin.

courtois rekord

Väčší problém čaká Real Madrid v strede obrany. Sergio Ramos je údajne jednou nohou na odchode a navyše ho sužuje zranenie. V budúcej sezóne, respektíve v najbližšej budúcnosti by tak po boku Varana mohol jeho miesto zaujať Éder Militão. Real Madrid však bude potrebovať priviesť do tímu aj ďalšieho kvalitného obrancu. Na stranách by mohli dostávať priestor Ferland Mendy a Dani Carvajal, ako je tomu aktuálne. V Madride by však mohli silno uvažovať aj o spätnom odkúpení Sergia Reguilóna a Achrafa Hakimiho.

Achraf Hakimi

Do stredu poľa chce Real Madrid už dlhšie získať francúzsky talent, ktorý m je Eduardo Camavinga. Fanúšikovia dúfajú, že po hosťovaní v Arsenal sa v zostave “Bieleho baletu” usadí Martin Ødegaard. Doplniť by ich mohol Federico Valverde, ktorý ak má formu, vie byť platným hráčom na oboch stranách ihriska. Navyše disponuje obrovskou rýchlosťou.

Na jednom z krídel by mohol operovať Marco Asensio so svojou perfektnou ľavačkou. Na druhej strane ofenzívy zasa jeden z dvojice talentovaných Brazílčanov Vinícius Júnior/Rodrygo. Otázne ostáva, čo bude s takmer “večne” zraneným Edenom Hazardom, ktorý stál Real Madrid nemalé peniaze. A náhrada za Karima Benzemu? Fanúšikovia Realu Madrid si azda ani nepripúšťajú, že by to mohol byť niekto iný, ako jeden z dvojice Kylian MbappéErling Haaland.

Zostava budúcnosti – Real Madrid

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Chosen11.com