10. decembra boli na programe posledné zápasy skupinovej fázy Európskej ligy, čím sa ukončila mimoriadne hektická pohárová jeseň roku 2020. V túto chvíľu tak poznáme všetkých 48 účastníkov jarných fáz európskych pohárov. Môžu nás hneď z jej kraja čakať nejaké tie šlágre?

To bola asi trošku zbytočná otázka, pretože už ostávajú v hre prakticky len tí najlepší. Aj v tejto fáze avšak možno oddeliť tých papierovo ešte lepších. Skôr, ako sa pozrieme na tie zápasy, resp. dvojzápasy smrti, len pripomenieme, že tentokrát budú v osudí naposledy kluby rozdelené na nasadené a nenasadené, a zároveň sa ešte bude prihliadať na to, aby sa nestretli spolu dva kluby z jednej krajiny. Žrebovať sa bude v pondelok 14. decembra.

> POZRITE AJ NA TOP PREKVAPENIA SKUPINOVEJ FÁZY LM <

Liga Majstrov

Keďže nejakých ultrasenzácii sme sa nedočkali, všetci víťazi skupín sú TOP kluby s najvyššími ambíciami a niekoho slabšieho medzi nimi sotva nájsť. Bayern Mníchov, Borussia Dortmund, Real Madrid, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Juventus a PSG by sme mohli rovno poslať do štvrťfinále a nik by nemohol príliš oponovať, že tam nepatria. Medzi nenasadenými sú zase Atlético Madrid, Sevilla, FC Barcelona, Lipsko, Borussia M´Gladbach, Lazio, Atalanta a FC Porto.

S výnimkou Porta, ktoré je tradičným účastníkom jarných fáz, je tu teda 15 klubov z TOP5 európskych líg. Zápasmi smrti budú zrejme všetky, do ktorých sa dostane FC Barcelona, i keď skôr podľa svojho mena ako na základe výkonov. Vidieť Messiho proti Guardiolovi, reprízy minuloročného pamätného duelu Barcelony s Bayernom či nedávneho európskeho superpoháru Bayern vs. Sevilla by bolo zaujímavé, no dramatické ale môžu byť prakticky všetky.

Európska Liga

V druhej súťaži je tentokrát taktiež zaujímavé obsadenie. Kvarteto anglických klubov, rozbehnuté AC Miláno, kvalitné celky z ďalších popredných líg, tradičný čierny kôň zo Salzburgu, Ajax, česká Slavia, to všetko sú tie najlepšie pozvánky aj na sledovanie štvrtkových futbalových večerov.

Účastníci 16/finále- nasadení:

AC Miláno, Arsenal, AS Rím, Dinamo Záhreb, Glasgow Rangers, Hoffenheim, Leicester, Leverkusen, Neapol, PSV Eindhoven, Tottenham, Villarreal, Ajax Amsterdam, Club Bruggy, Manchester United, Šachtar Doneck.

účastníci 16/finále – nenasadení:

Antverpy, Benfica Lisabon, Braga, CZ Belehrad, Granada, Lille, Maccabi Tel Aviv, Molde, Real Sociedad, Slavia Praha, Wolfsberger, Young Boys Bern, Dynamo Kyjev, Krasnodar, Olympiakos Pireus, Salzburg.

Väčšina TOP klubov, ako možno vidieť, je medzi nasadenými, takže nejaký skutočný zápas smrti sa ešte konať nebude. No predsa len, taká bitka medzi Salzburgom/Benfikou a Tottenhamom, Manchestrom United, poprípade Neapolom či AC Milánom by ale určite nebola zrovna z kategórie neatraktívnych.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter