Futbalisti Realu Madrid sa ako obhajcovia trofeje vo štvrťfinále Ligy majstrov 2014/2015 stretnú v repríze vlaňajšieho finále s mestským rivalom Atleticom. Rekordný 10-násobný držiteľ európskeho pohára číslo jeden nastúpi v prvom zápase u súpera, odveta je na programe na štadióne San Bernabeu. Rozhodol o tom piatkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Ďalšie štvrťfinálové dvojice v otvorenom žrebe, kde sa mohli stretnúť aj dva tímy z rovnakej krajiny, tvoria Paríž Saint-Germain – FC Barcelona, FC Porto – Bayern Mníchov a Juventus Turín – AS Monaco.

Najväčšie, až trojnásobné zastúpenie vo štvrťfinále má Španielsko (Real Madrid, FC Barcelona, Atletico Madrid), premiérovo v tejto fáze má dvoch vyslancov Francúzsko (Paríž Saint-Germain a AS Monaco) a po jednom klube dodali Nemecko (Bayern Mníchov), Taliansko (Juventus Turín) a Portugalsko (FC Porto). V osudí chýbal anglický zástupca, keď v osemfinále stroskotalo trio klubov z Britských ostrovov – Chelsea Londýn, Manchester City a Arsenal Londýn.

Prvé štvrťfinálové zápasy sú na programe 14./15. apríla, odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr 21./22. apríla. Žreb semifinálových dvojíc LM sa uskutoční opäť v Nyone 24. apríla, pričom zápasy tejto fázy sú na programe 5./6. mája a odvety 12./13. mája. Finále LM sa bude konať v sobotu 6. júna na Olympijskom štadióne v Berlíne.

Žreb štvrťfinále LM 2014/2015:
Paríž Saint-Germain – FC Barcelona
Atletico Madrid – Real Madrid
FC Porto – Bayern Mníchov
Juventus Turín – AS Monaco

Zápasový kalendár LM 2014/2015:

14.-15. apríla: 1. zápasy štvrťfinále
21.-22. apríla: odvety štvrťfinále
5.-6. mája: 1. zápasy semifinále
12.-13. mája: odvety semifinále
6. júna: finále (Berlín, Olympijský štadión)