Je mladý, talentovaný a kontroverzný. Španielsky záložník sa dostal do povedomia širokej verejnosti vďaka svojim futbalovým schopnostiam, ale aj tým, že verejne niekoľkokrát ukázal, že nemá rád Barcelonu. Dnes sa o neho údajne vo veľkom zaujíma Real Madrid. Zoznámte sa s Danim Ceballosom!

Daniel Ceballos Fernández, známy ako Dani Ceballos, je španielsky futbalista, ktorý sa narodil 7.augusta 1996 v španielskom mestečku Utrera. To sa nachádza blízko Sevilly. Keď mal Dani 8 rokov, stal sa súčasťou mládežníckej akadémie FC Sevilla, kde pôsobil v rokoch 2004-2009. Nasledujúce dve sezóny strávil v mládežníckom celku CD Utrera, ale v roku 2011 ho získal Real Betis.

Premiéru v seniorskom mužstve Betisu si pripísal v sezóne 2013/2014, pričom v nasledujúcom ročníku 2014/2015 už hrával pravidelne. Betis vtedy pôsobil v druhej najvyššej súťaži v Španielsku. Po jednom roku sa mu však podarilo vrátiť sa medzi elitu, medzi ktorou sa nestratil ani mladučký záložník. V posledných dvoch rokoch odohral v La Lige 34, respektíve 30 zápasov a vsietil dva góly. To je veľmi slušná vizitka pre 20-ročného futbalistu. Dani momentálne žiari na turnaji ME do 21 rokov, keď napríklad v zápase proti Taliansku ukážkovo vyškolil päticu Talianov. Odohral zatiaľ veľmi dobrý turnaj a ešte ho čaká veľkolepé finále, v ktorom si Španieli zmerajú sily s Nemcami.

Údajne sa o neho vo veľkom zaujíma kráľovský veľkoklub Real Madrid. Dani sa už predtým párkrát nelichotivo vyjadril na adresu Barcelony, respektíve celého Katalánska, čo je o dôvod viac, aby ho Real získal do svojich radov. Prestupové špekulácie hovoria o tom, že Real by ho mal kúpiť už toto leto, ale ešte minimálne rok by mal zostať na hosťovaní vo svojom súčasnom klube Real Betis. Momentálne má s Betisom kontrakt do roku 2020 a jeho trhová hodnota je odhadovaná na 10 miliónov eur.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D