Valencia CF prežíva zatiaľ životný ročník v španielskej La Lige, o čom hovorí druhá priečka s päťbodovou stratou na vedúcu Barcelonu. Kto by to bol povedal na mužstvo, ktoré ešte v minulej sezóne dlho bojovalo o záchranu a umiestnilo sa na konečnej dvanástej priečke. Počas leta však prišlo k viacerým zmenám a jednou z nich bol aj príchod portugalského mladíka Gonçala Guedesa. 

Ten prišiel do Španielska na ročné hosťovanie po nevydarenom prestupe do francúzskeho PSG. Francúzsky veľkoklub zaplatil za služby 21-ročného útočníka 30 miliónov eur, no svoj potenciál nenaplnil. Nasledoval tak presun do Valencie a tento krok sa mladému Portugalčanovi určite vyplatil. V tomto ročníku podáva jeden skvelý výkon za druhým a na svojom konte už má tri góly a ďalších päť asistencií.

Jeho výkony tak ihneď vzbudili záujem európskych veľkoklubov, ktoré sa budú snažiť získať tohto talentovaného hráča do svojich radov. Medzi najvážnejších záujemcov sa hlási Juventus, Bayern, Arsenal či Atlético Madrid. Udržať si ho chce aj jeho súčasný klub Valencia, no preplatiť takýchto gigantov bude dosť náročné. Sám hráč by sa podľa najnovších informácii nebránil ani prípadnému zotrvaniu na štadióne Mestalla.

Goncalo Guedes

Zdroj: As.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.