Ako by to asi dnes vyzeralo, ak by Slovania držali za jeden povraz a Česko, Slovensko, Poľsko, Rusko, Ukrajina, Srbsko, Chorvátsko, Bosna, Slovinsko a ďalšie štáty tvorili jeden celok? Každopádne zaujímavá predstava aj zo športového hľadiska.

Slovanské národy partia k špičke v mnohých kolektívnych športoch, no aj v tenise, atletických disciplínach, silových športoch atď. My sme sa rozhodli zostaviť najdrahšiu futbalovú zostavu zloženú z hráčov pochádzajúcich z vyššie uvedených štátov.

Výsledkom je veľmi zaujímavá jedenástka s trhovou hodnotou bezmála 500 miliónov eur, pričom najväčšie zastúpenie v nej majú Srbsko, Chorvátsko a Poľsko s dvomi mužmi, po jednom má Slovensko, Česko, Ukrajina, Slovinsko a Bosna. Teda, žiadny štát tu nemá monopol.

Najdrahšia XI zložená zo slovanských hráčov

Alternatívna XI zložená zo slovanských hráčov

Keďže veľmi dobrých hráčov na mnohých postoch je v tejto veľkej oblasti hneď niekoľko, rozhodli sme sa vytvoriť aj druhú jedenástku. V nej prevládajú so štyrmi mužmi Chorváti, nasaledujú ich traja Poliaci a Česi, zatiaľ čo ľavý okraj obrany podobne ako v predošlom výbere obsadil Ukrajinec. Táto zostava má cenu 278 miliónov eur.

Možno ste si všimli, že ani v jednej z nich nie je jeden z najlepších stredopoliarov 21. storočia a držiteľ Ballon d´Or za rok 2018 Luka Modrić, a to z dôvodu, že hoci kvalitatívne by bol v A-tíme, jeho oficiálna hodnota podľa Transfermarkt je už len 10 miliónov eur.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Chosen11.com, Twitter