Slovenskí futbaloví reprezentanti sa už dnes o 20:45 predstavia na pôde ruskej futbalovej reprezentácie v rámci kvalifikačných bojov o Majstrovstvá sveta 2022. My sme sa pozreli na to, ako by podľa nás mohla vyzerať základná zostava trénera Štefana Tarkoviča.

Medzi žrďami by mal dostať prednosť osvedčený brankár z minulých zápasov a teda Marek Rodák. Pravá strana obrany by zasa mala tradične patriť Petrovi Pekaríkovi. V strede obrany by sme konečne radi videli po boku Milana Škriniara obrancu RCD Mallorca Martina Valjenta. Na ľavej strane by sme dali možnosť Tomášovi Hubočanovi, ktorý má okrem bohatých reprezentačných skúseností, za sebou aj pôsobenie v najvyššej ruskej súťaži.

V stredovej formácii by pri absencii Lobotku mohol popri Kuckovi a Hamšíkovi operovať vo forme hrajúci Matúš Bero. V Holandsku svoje kvality dokazuje aj Tomáš Suslov, ktorému by sme napriek mladému veku dali priestor ukázať, čo v ňom je. Na druhom kraji ofenzívy by sa zasa po prestávke mohol predstaviť Albert Rusnák, ktorému sa strelecky a herne začalo dariť v americkej MLS. Áno, mnohí jeho minulé reprezentačné výkony hodnotili negatívne, ale treba podotknúť, že vtedy bol málo herne vyťažený. Na hrot útoku by sme zvolili dobre stavaného Ladislava Almásiho. Rýchly Schranz a prípadne aj Boženík by mohli byť dobrou alternatívou na druhý polčas.

Rusko vs. Slovensko: Predpokladaná zostava ŠM

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Facebook/Slovenský futbalový zväz, Chosen11.com