Niekdajší brazílsky vysoko hodnotený talent ukončí svoju krížovú cestu v drese Chelsea už čoskoro. Londýnsky klub je už oddávna známy hojným nakupovaním tínedžerských talentov, ktoré najskôr pošle na hosťovanie a v tom lepšom prípade sa aspoň pár z nich prebojuje do A-tímu The Blues.

No mnoho talentov len dlhodobo blúdi po hosťovaniach a zmluva s anglickým veľkoklubom je im skôr na príťaž ako na osoh. “Loan army” je populárna prezývka v Anglicku pre tzv. armádu hráčov, ktorí sú vyslaní na hosťovanie. V tomto ponímaní je Chelsea superveľmocou, pretože taký masívny počet hráčov, ktoré londýnsky celok rozdáva každú sezónu na pôžičku nemá ani zďaleka nijaký iný klub. Rekord v počte hosťovaní drží Brazílčan, ktorý by sa mal v najbližších dňoch odpútať z kliatby svojej nedobrovoľnej aktivity. Chelsea s ním totiž plánuje rozviazať kontrakt.

Brazílsky krídelník Lucas Piazon prestupoval v januári 2012 z rezervy Sao Paula do Chelsea s nádejou, že sa z neho stane kvalitný krídelník, ktorý raz bude ovenčený titulmi. Nuž ale dnes je z neho tak akurát hráč ovenčený rekordom najdlhšie pôsobiaceho hráča v Chelsea s najväčším počtom hosťovaní. Ale poďme po poriadku. V spomínanom roku 2012 za neho vedenie Modrých zaplatilo 7,5 milióna eur. Brazílčan putoval najprv do tímu do 18 rokov, neskôr bol presunutý k družstvu do 23 rokov. V oboch tímoch odohral dohromady 19 zápasov, potom ho konečne presunuli do A-tímu. Lenže tam toho veľa neodohral.

Dokopy hral Piazon 3 zápasy za Chelsea, 2 v ligovom pohári proti Manchestru United a Wolves, ktoré The Blues mimochodom vyhrali a raz naskočil aj do duelu Premier League, konkrétne do zápasu proti Aston Ville, ktorú Chelsea ponížila po výsledku 8-0. Nuž ale Piazon nemal vôbec zlú bilanciu. Totižto v spomínaných troch zápasoch si pripísal na svoje konto 2 asistencie! Avšak potom prišli na rad hosťovania. V poradí Malaga, Vitesse, Frankfurt, Reading, Fulham, Chievo Verona a napokon portugalské Rio Ave, v ktorom mal pôsobiť Piazon až do leta 2021. Lenže portugalský klub už s ním nepočíta a v januári sa ho chce zbaviť a predčasne ukončiť jeho pôžičku.

Brazílsky smoliar má zmluvu na Stamford Bridge až do roku 2022, no vedenie klubu to zjavne nezaujíma a Piazona chce čím skôr poslať kade ľahšie. 26-ročného krídelníka tak čaká reštart kariéry s čistým štítom, keďže v priebehu tohto mesiaca by sa z neho mal stať voľný hráč. Uvidíme, či o ňom ešte budeme niekedy počuť, avšak v súvislosti s povestnými hosťovačkami Chelsea, bude jeho meno spojené navždy.

Zdroj: Thesun.co.uk | Foto: Twitter