Téma možnosti či zákazu reprezentovať Slovensko hráčom, ktorí hrajú v KHL, naberá na obrátkach. Fínsko, Švédsko či Česko ich dočasne povolávať nebudú, vedenie SZĽH sa rozhodlo nepripojiť k týmto veľmociam. Odvolávajú sa na olympijskú chartu, na základe ktorej šport a politika nie sú jedno a to isté.

Niektorí hokejisti, napríklad Dominik Graňák, sú jasne proti tomu, aby hráči z KHL boli povolaní do reprezentačného dresu. Rovnako tak je proti aj dlhoročný partner slovenského hokeja Orange. Denník Šport priniesol tentokrát reakcie mnohých známych tvárí slovenského hokeja, ktoré výkonný výbor SZĽH podporujú.

Legendárny Igor Liba je z toho, čo sa deje natoľko sklamaný, že už sa o hokej prestáva zaujímať. Napríklad aj neúčasť Ruska na MS v hokeji prirovnáva napríklad absencii Brazílie na tých futbalových. Nie je zďaleka jediný, kto má podobný názor.

„Šport by mal spájať, nie rozdeľovať. Bezvýhradne súhlasím s rozhodnutím výkonného výboru. Hokejisti nemôžu byť postihovaní za to, že si plnia povinnosti vyplývajúce z ich profesionálnej zmluvy. Na druhej strane je smutné, že sa v tomto storočí vo svete bojuje a zbytočne zomierajú ľudia,“ povedal Ľubomír Sekeráš.

Legendárny Dárius Rusnák pre zmenu vyzdvihol drinu, ktorá stojí za tým, dostať sa na takú úroveň: „Jednoznačne správne rozhodnutie vedenia hokeja. Politika športu vždy skôr uškodí. Slovenská reprezentácia by už nemala trpieť. Kým sa hráči vypracovali na úroveň, ktorá im otvorila cestu do KHL, museli roky tvrdo pracovať.“ 

Aj Ľubomír Pokovič plne podporuje odvolávanie sa na olympijskú chartu a dodáva, že si nemohol nevšimnúť, ako prázdne miesta po Európanoch húfne plnia v KHL hokejisti z Kanady. Navyše, pamätá si aj doby, kedy bol svet rozvrátený priepastne, no šport dokázal spájať.

Dominik Graňák má iný názor a mnohí ľudia mu to „osladili“ ↓↓↓

Graňák prehovoril o reprezentovaní hráčov z KHL: „Si pokrytec!“

Zdroj: Šport | Foto: YouTube