Zatiaľ, čo v utorok 27. apríla 2021 sa odohrá úvodný semifinálový duel Ligy Majstrov medzi Realom Madrid a Chelsea FC, v stredu do Paríža pricestuje naoko nezastaviteľný Manchester City. Práve tieto dva celky čakajú na svoje prvé ovládnutie najprestížnejšej klubovej súťaže v Európe.

Zatiaľ, čo Parížania stále zvádzajú veľký boj s Lille o domáci titul, Citizens majú titul takmer vo vrecku. Každopádne ale tento duel dvoch mimoriadne bohatých klubov sponzorovaných šejkami bude veľmi ostro sledovaný a mnohí o ňom hovoria ako o predčasnom finále. Oba tímy majú prakticky dve desiatky skvelých hráčov, a teda, vytvoriť z nich ideálnu jedenástku je takmer nadľudská úloha.

My sme sa o to pokúsili a v pomere 7:4 sme sa priklonili k futbalistom anglického celku, ktorý je aj papierovo miernym favoritom. Istú kvalitatívnu výhodu má Manchester City proti PSG najmä v stredovej formácii, kde okrem tria Gundogan, Rodri, de Bruyne majú aj Foden či Bernarda Silvu. V útoku sme sa pre zmenu priklonili k dvojici z PSG, podobne tak sme Navasa uprednostnili pred Edersonom, s čím určite mnohí nemusia súhlasiť. Celkovo má podľa Transfermarkt.com táto XI hodnotu cez 800 miliónov eur.

Ideálna kombinovaná zostava PSG x Manchester City

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Chosen11, Twitter