Futbalové EURO 2020, ktoré sa pre pandémiu COVID-19 odohrá až behom tohoto leta, bude vo viacerých ohľadoch trošku iné, ako tie predošlé podujatia. Najnovšie médiá informujú o zmene jedného z pravidiel, a to sotva mesiac a pol pred šampionátom.

Veľkou zmenou je to, že sa turnaj nebude hrať len v jednom štáte (a ani vo dvoch), ako to bývalo zvykom, ale vo viacerých. Rovnako tak bude mať každý tréner k dispozícii až 5 striedaní v každom dueli, a teda rovnako, ako sme od júna 2020 zvyknutí takmer v každej súťaži.

Teraz sa ale tréneri dozvedeli ďalšiu správu, a to o zmene počtu nominovaných hráčov. Celé roky bol zaužívaný počet 23 hráčov (vrátane trojice brankárov). Teraz sa avšak kompetentní rozhodli, že každá krajina môže na EURO 2020 nominovať až 26-členný zoznam, pričom deadline na ohlásenie kompletných súpisiek je 1. júna, a teda rovných desať dní pred tým, ako sa na olympijskom štadióne v Ríme odohrá úvodný duel šampionátu medzi Talianskom a Tureckom.

Immobile je jeden z hlavných kandidátov na úvodný gól šampionátu

Pozdáva sa vám táto zmena alebo si naopak myslíte, že tento počet je už príliš vysoký, keďže aj tak zvyčajne tréneri spoliehajú menej futbalistov, a teda, pár členov ani klasickej 23-člennej nominácie si vôbec nezahrá?

Ján Mucha sa zúčastnil EURA 2016, no do hry nezasiahol ani na minútu

Zdroj: Insideworldfootball.com | Foto: Twitter