Jeho prestup, ku ktorému došlo v júli 2019, sa dá nepochybne nazvať jedným z najhorších v dejinách klubu, ak nie rovno futbalu ako takého. Dočká sa talentovaný kanonier vykúpenia už v januári tohoto roku?

Príchod srbského útočníka Luku Jovića do Realu Madrid bol pre fanúšikov skvelý, veď konečne dostal Karim Benzema kvalitného konkurenta v boji o post jedničky na hrot. Zatiaľ, čo Francúz ale mnohokrát Real spasil, Jović po skvelej sezóne 2018/19 vo Frankfurte, za ktorú strelil solídnych 27 gólov, vyhasol.

Za všetko hovoria nasledovné dva fakty. Jeho cena bola 63 miliónov eur a za jeden a pol sezóny strelil dva góly. To je vskutku biedna bilancia, priam na zaplakanie. A aj tie zaznamenal v záveroch rozhodnutých zápasov proti Leganés a Osasune v rámci La Ligy.

luka jovic

Aktuálne má byť jeho cena už “len” 20 miliónov eur, pričom záujem majú mať najmä Frankfurt, ktorý by ho rád priviedol späť, a taktiež Hertha a Wolverhampton. V nedávnej minulosti sa avšak spomínal aj údajný záujem AC Milána. Ako to celé dopadne, či Jović skutočne odíde už v tomto prestupovom období, za akú cenu, prípadne na hosťovanie, a kam, sú všetko nezodpovedané otázky. Jedno je avšak isté, bola by škoda, ak by sa jeho potenciál úplne vytratil.

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter