Čo vás napadne, ak počujete Arsenal FC? Zrejme meno Arsène Wenger a trochu posmešné slovné spojenie “večne štvrtý”. Zároveň je však tento klub jedna z najväčších stálic anglického futbalu. Čo sa však deje v Arsenale teraz?

Pohoda v klube Arsenal FC rozhodne nevládne. V extrémne nabitej Premier League sa po sérii nepresvedčivých výkonov, klub prepadol na piatu priečku. Tá by znamenala neúčasť Arsenalu v Lige majstrov. Po dvoch desaťročiach! Samozrejme, do konca súťaže ostáva ešte jedenásť kôl a napríklad na druhé miesto strácajú “Gunners” len šesť bodov.

Na klub sa však valí obrovská kritika nielen zo strany fanúšikov za fiasko v Lige majstrov. V nej Londýnčania do osemfinále postúpili, no od Bayernu v ňom dostali dvakrát po päť gólov. Nádejou pre Arsenal tak ostáva aspoň FA Cup, kde sú vo štvrťfinále. Vďaka milostivému žrebu sú jednou nohou v semifinále, pretože na Emirates Stadium pricestuje Lincoln City Fc. Teda tím hrajúci piatu anglickú ligu.

Čo je však ešte nepríjemnejšie, je aktuálna nálada v tíme. Odborníci v Anglicku sa zhodli, že ak by sa mala postaviť ideálna jedenástka Severného Londýna, teda zmes hráčov Arsenalu a Tottenhamu, dostal by sa do nej len Alexis Sánchez, prípadne ešte Mesut Özil. No a práve táto dvojica hráčov v lete zrejme klub opustí. Sánchez je s odchodom spájaný už dlhšie. Özil pre zmenu odmietol podpísať novú zmluvu, ktorá mu mala vyniesť dvestotisíc libier týždenne.

Tréner Arsène Wenger, to je kapitola sama o sebe. Stálica na lavičke Arsenalu a suverénne najdlhšie pôsobiaci tréner v Premier League, nemá na ružiach ustlané. Už niekoľko rokov ho fanúšikovia “posielajú” na dôchodok. On síce každoročne dokáže svoj tím dostať do TOP 4 (minulú sezónu na druhé miesto), no o veľkej trofeji ani chýru, ani slychu. Náplasťou môžu byť aspoň trofeje z FA Cupu v rokoch 2014 a 2015. No mnohí sa zhodujú na tom, že už nemá klubu čo ponúknuť a sám by mal ohlásiť svoj koniec.

Čo bude po sezóne s Wengerom?

Loading ... Loading ...

Ak klub nezabojuje a neumiestni sa v TOP 4, Arsenal zrejme prejde v lete obrovskou obmenou. Len odchod Wengera by ňou bol, nehovoriac o možnom odchode Sáncheza, Özila a možno aj ďalších hráčov. Hovorí sa aj o odchode Davida Ospinu, či Dannyho Wellbecka.

Na ktorom mieste sa umiestni Arsenal v tejto sezóne?

Loading ... Loading ...

Foto: Instagram, YouTube