Vo všeobecnosti sa dá povedať, že Borussia Dortmund je druhým najlepším nemeckým celkom. Z ostatných desiatich sezón chýbala v Lige Majstrov len raz a hneď sedemkrát sa umiestila v Bundeslige do 2. miesta, päťkrát si zahrala finále nemeckého pohára a raz dokonca v Lige Majstrov.

Jej dres aj v súčasnosti obliekajú viaceré zvučné mená svetového futbalu. Tými najjagavejšími sú supertalenty Erling Haaland a Jadon Sancho, ktorí partia do TOP10 najhodnotnejších futbalistov planéty, pričom ich hodnoty podľa Transfermarkt sú 110, resp. 100 miliónov eur.

Ani to ale nie je zárukou toho, že sa v budúcej sezóne predstavia v Lige Majstrov. Pred reprezentačnou prestávkou bol Dortmund v Bundeslige až na 5. mieste, pričom na štvrtý Frankfurt strácal štyri body. Práve s týmto súperom hral veledôležitý zápas po návrate z repre pauzy, no na domácom trávniku zlyhal a prehral 1:2.

andre silva
André Silva rozhodol v prospech Frankfurtu v 87. minúte!

Sedem kôl pred koncom tak na kľúčovú pozíciu stráca už sedem bodov, navyše má s Frankfurtom horšie vzájomné zápasy. A aby nemal tých problémov klub málo, v závere sezóny ho ešte čakajú konfrontácie s Lipskom, Wolfsburgom či Leverkusenom, a teda ďalšími adeptami na pohárovú Európu. Miestenku do LM si stále môže vybojovať aj triumfom v aktuálnom ročníku, avšak žreb klubu prisúdil Manchester City, v prípade nečakaného postupu by pre zmenu narazil na lepšieho z dua PSG/Bayern.

Aktuálne tak vyzerajú šance Dortmundu na účasť v milionárskej súťaži pomerne mizivo a je veľmi otázne, či bude schopný udržať si nielen spomínané hviezdne duo, ale napríklad aj skvelého ľavého obrancu Guerreira, stredopoliara Brandta či iné zvučné mená, ktoré majú individuálne kvality na Ligu Majstrov.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter