V prípravných zápasoch NHL nám síce robia radosť hráči ako Tomáš Tatar, Marko Daňo a Martin Fehérváry, no zlé správy prišli ohľadom jednej z našich hokejových legiend. Po Mariánovi Hossovi je v ohrození aj pokračovanie kariéry Mariána Gáboríka. 

36-ročný slovenský hokejista je odchovancom Dukly Trenčín. V NHL si obliekol dres Minnesoty Wild a New Yorku Rangers, kde zažiaril najviac. V Columbuse Blue Jackets sa dlho nezdržal a sťahoval sa do slnečnej Kalifornie ku kráľom z Los Angeles Kings. Kalifornskému klubu sa podarilo získať Stanleyho pohár, ktorý im vo vyraďovacej časti vystrieľal aj Gáborík. Aktuálne je Marián hráčom Ottawy Senators.

Z kanadského veľkomesta, konkrétne od denníka Ottawa Sun, však prišli nie veľmi dobré správy. V NHL nateraz 407-gólový strelec nezasiahne do prípravného kempu svojho tímu, ba čo viac, reálne mu hrozí, že vynechá celú sezónu. To by mohlo pre Slováka znamenať aj koniec jeho úspešnej kariéry, ktorú poznačilo množstvo zranení. Napriek tomu stihol v profilige odohrať úctyhodných 1035 zápasov.

Rýchlonohý útočník absolvoval v marci operáciu platničky. Tá ho vyradila z hry aj tréningového procesu. Aj keď už zľahka trénuje, stále je pod dohľadom špecialistov v Los Angeles a do Ottawy sa nateraz nevráti. Ostáva nám iba veriť, že mu pomôžu dať sa znova dokopy, aby mohol navýšiť svoje úžasné čísla v najlepšej hokejovej lige sveta. Zmluvu má totiž platnú do roku 2021.

Zdroj: Ottawasun.com | Foto: Twitter