Zlatan Ibrahimović strávil na Old Trafford v minulosti dve sezóny, a teda, je určitým spôsobom zapísaný do dejín tohoto slávneho klubu. Ten pred pár dňami vyhodil manažéra Ole Gunnara Solskjaera, už štvrtého „dlhodobého“ manažéra od roku roku 2013, keď sa rozhodol svoju bohatú kariéru ukončiť sir Alex Ferguson.

Ku koncu nórskeho manažéra sa vyjadrili už mnohí, teraz sa svojsky vyjadril ani nie tak k vyhadzovu, ako skôr k inej záležitosti aj legendárny švédsky kanonier. Povedal avšak jasne, čo môže byť najväčším problémom Manchestru United.

„Oni neustále príliš hovoria o minulosti. Keď som prišiel do klubu ja, povedal som, že sa chcem sústrediť na prítomnosť a vytvoriť vlastný príbeh. Musíte myslieť na súčasnosť alebo ísť do nemocnice a nechať si vyšetriť hlavu,“ zneli Zlatanove slová.

Na jednej strane je pravdou, že treba mať veľké ambície, najmä ak ste tak slávny a bohatý klub, na druhej strane však neustále porovnávanie sa s tým čo bolo skutočne nemusí byť najlepšia možnosť. Obzvlášť, ak ste v tak turbulentnom prostredí, akým je futbalový svet. Alebo?


Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter/Zlatan Ibrahimović