Nie všetko je v živote tak, ako si predstavujeme. Svoje by o tom vedel povedať Zlatan Ibrahimović. Od svojho príchodu do americkej MLS na seba neustále upútava pozornosť svojimi rozhovormi a sťažnosťami. Najnovšie bedákal nad systémom playoff.

“Myslím si, že tento systém je sr*čka, ale tak to je,” ostro skritizoval formát ligy Švéd v rozhovore po tréningu. “Ak skončíte na siedmom mieste, kvalifikujete sa do play off a ak vyhráte, stanete sa šampiónom. Spôsob akým trénuješ je spôsobom akým hráš. Ako si potom vytvoríš mentalitu, aby si bol 24 hodín denne na nohách, ak ti stačí vyhrať playoff?”

Súčasný systém MLS sa hrá tak, že do playoff postupuje 14 tímov. Prvých 7 v tabuľke Východnej konferencie a rovnaký počet družstiev zo Západnej. Prvé tímy oboch konferencíí automaticky postupujú do konferenčného semifinále, kde sa stretnú s víťazmi zápasov medzi 4. a 5. tímami tabuliek. Tímy, ktoré sa umiestnili na 3. a 6. priečke a na 2. a 7. pozícií, sa stretnú v štvrťfinálovom dueli; víťazi nastúpia proti sebe v 2. semifinálovom zápase.

Konferenčné semifinále a finále sa hrá systémom doma-vonku, podobne ako vyraďovacia fáza v Lige Majstrov. Do celkového finále MLS postúpia víťazi oboch konferencií, ktoré sa hrá taktiež na dva zápasy. Či by Zlatan zmenil názor na tento systém ak by jeho klub vyhral celú MLS je ťažké povedať.

Zdroj: As.com | Foto|Video: Twitter