ŠK Slovan Bratislava postúpil do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA, kde ho čaká trojica zaujímavých súperov. Okrem prestíže si však slovenské mužstvo príde aj na nemalé peniaze vo forme odmien.

Slovan má už teraz istotu, že si prilepší o 3,74 milióna eur. Za účasť v úvodnom predkole Ligy majstrov totiž UEFA udeľuje odmenu 280 tisíc eur, ďalších 260 tisíc to je za druhé predkolo kvalifikácie Európskej ligy UEFA. Tretie predkolo vynieslo úradujúcemu slovenskému majstrovi 280 tisíc eur a za postup do skupinovej fázy dostanú „Belasí“ 2,92 milióna eur.

V prípade, že by Slovanisti vyhrali každý jedne zápas v skupine, mohli by do rozpočtu pridať až 4,42 milióna eur. Za každé víťazstvo totiž UEFA udeľuje 570 tisíc eur a za remízu 190 tisíc. Víťaz skupiny navyše dostane milión eur a tím na druhom mieste pol milióna.

Všetkých 48 klubov dostane aj ďalšie peniaze, ktoré im UEFA rozdelí podľa ich koeficientu (rebríček na základe výkonov v pohárových súťažiach za posledných 10 rokov). Celkovo pôjde o výslednú sumu 84 miliónov eur. Ďalších 168 miliónov UEFA rozdelí tímom na základe hodnoty televízneho trhu. Slovan si teda príde na viac ako slušné peniaze, o ktorých môžu tímy v našej ligovej súťaži iba snívať.

Žreb skupín Európskej ligy UEFA 2019/2020 —TU—

Zdroj: Uefa.com, Sport.skFoto: Twitter