Slovenský záložník Stanislav Lobotka zvládol svoju prvú sezónu v španielskej Celte Vigo na výbornú a hovorí sa, že v lete 2018 by sa mohol sťahovať. Podľa jeho agenta je momentálne pravdepodobnosť prestupu 50:50, ale potvrdil, že najväčší záujem o Lobotku je v Anglicku a Taliansku. 

Agent Stana Lobotku Branislav Jašurek sa v rozhovore pre portál Šport vyjadril, že letný prestup mladého Slováka je možný, a momentálne to vyzerá tak 50:50. Z pochopitených dôvodov nemohol menovať konkrétne kluby, ae podľa jeho slov je najväčší záujem z Anglicka a Talianska. Jednou z vecí, ktorá by mladého Slováka mohla presvedčiť k zmene dresu, je pôsobenie v Lige majstrov.

Do tej sa z Anglicka prebojovali tímy Manchestru City i United, Liverpool a Tottenham. Jeho agent však oba kluby z Manchestru ako potencionálnych záujemcov jasne vylúčil. Z talianskych celkov si Champions League zahrajú Juventus, Neapol, AS Rím a o poslednú miestenku zabojujú v poslednom kole SS Lazio a Inter. Práve Inter Miláno bol už predtým spájaný so záujmom o Stanislava Lobotku.

Odchovanec AS Trenčín odohral v tejto sezóne za Celtu Vigo 40 zápasov vo všetkých súťažiach a podľa webu Transfermarkt je jeho trhová hodnota 10 miliónov eur. Bol by jeho odchod do anglickej Premier League alebo do talianskej Serie A správnym krokom?

Zdroj: Sport.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk