Zinedine Zidane mal vždy úroveň a bol elegán nielen ako hráč, ale aj ako tréner. Jednou z jeho obrovských predností je, že vie, kedy skončiť. Ako aktívny futbalista sa nešiel potĺkať po druhotriednych kluboch, ale odchádzal na vrchole v Reale Madrid. Rovnaký postup zopakoval aj ako tréner po zisku troch po sebe idúcich triumfov v Lige majstrov.

Z neskúseného trénera, ktorý nahradil Rafaela Beníteza, sa behom chvíle stal odborník a trénerská legenda. Možno sa toto tvrdenie zdá byť prisilné, no komu inému sa podarilo získať treble v Lige majstrov? Zinedine Zidane je však momentálne bez angažmánu.

Pred časom sa spomínalo jeho angažovanie Juventusom na niektorú z riaditeľských pozícií, avšak táto informácia sa neskôr ukázala ako nepodložená a vymyslená. Teraz sa zdá, že slávny Zizou už má oddychu dosť a opäť by rád zasadol do trénerského kresla. Prestížny francúzsky denník L’Equipe dokonca tvrdí, že 46-ročný rodák z Marseille už vie, ktorý tím by chcel trénovať.

A nemá ísť o len tak hocijaký klub, ale rovno o slávny Manchester United. Hoci “Červení diabli” svojho kouča majú, José Mourinho je zatiaľ viac kritizovaný ako chválený, a to najmä fanúšikmi. Trofeje a úspech neprichádzajú tak skoro, ako priaznivci United chceli, ba čo horšie, na tím portugalského kouča sa valí kritika najmä za nie príliš atraktívny herný prejav. Mnohí by teda Zinedina Zidana na lavičke Manchestru United privítali s otvorenou náručou.

Náklonnosť Zinedina Zidana ku klubu z Manchestru zrejme vznikla ešte v časoch, keď ho trénoval Sir Alex Ferguson. Legendárny kouč túžil mať Zidana vo svojom tíme a viackrát sa na jeho adresu vyjadril v superlatívoch. Okrem Manchestru United by však podľa L’Equipe Zidane rád trénoval aj francúzsky národný tím. Ten ale momentálne vedie Didier Deschamps a jeho pozícia je po zisku zlata z Majstrovstiev sveta v Rusku neotrasiteľná.

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Twitter