Manchester United patrí medzi účastníkov pohárovej Európy, a keďže v Lige Majstrov má po polovici základnej skupiny šesť bodov, je veľmi pravdepodobné, že si aj na jar zahrá prinajmenšom Európsku ligu. Do toho sa pridá FA Cup, čo znamená, že program môžu mať červení diabli riadne nabitý aj v druhej polovici sezóny. Napriek tomu však odchod niekoľkých hráčov v ich prípade rozhodne nemusí byť zlým krokom.

Slávny celok má dostatočne široký káder a v týchto dňoch sa začína stále viac hovoriť o tom, že niekoľko futbalistov si už jeho dres neoblečie. Anglické médiá prinášajú informácie o tom, že klub by v januári mohla opustiť minimálne štvorica Romero, Jones, Rojo a Fosu-Mensah. Posledný menovaný odohral zatiaľ v tejto sezóne dva duely, prví traja ani jediný.

Aj preto sa ich odchod z klubu zdá logickým riešením, a navyše, aj ekonomicky výhodným. Toto kvarteto stojí klubovú kasu týždenne dovedna takmer 300 tisíc eur, čo za obdobie medzi januárom a júnom urobí približne 7,5 milióna. A to už je celkom slušný peniaz. Navyše, už dávnejšie sme aj my spomínali, že lukratívnu ponuku má mať nie práve využívaný Juan Mata. zatiaľ čo v záujme ušetrenia ďalších financií by mohol klub porozmýšľať aj o uvoľnení brankárskej štvorky Lee Granta či Jesseho Lingarda.

Ak by z klubu odišli aj títo traja menovaní, za jarnú časť sezóny 2020/21 by sa úspory z ich platov dostali už na úroveň 15 miliónov eur. Navyše, aspoň niečo by mohli celku z Old Trafford zaplatiť aj prípadní záujemcovia o týchto hráčov. Sergio Romero so zranením

Zdroj: Sportskeeda.com, Sillyseason.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter