Využívanie moderných technológií je pre 21. storočie typické, nevynímajúc šport. Medzinárodné futbalové federácie sa im napriek tomu dlho bránili, čo fanúšikovia nevedeli pochopiť. Veď práve video by zabránilo viacerým nesprávnym verdiktom, ktoré výrazne ovplyvnili nejeden zápas.

Technológia VAR (videorozhodca) sa už teraz testuje vo viacerých nižších súťažiach či priateľských zápasoch, no aj na MS klubov. Niekoľkokrát bola VAR technológia využitá aj v semifinálovom zápase medzi Realom Madrid a Al Jazirou (2:1). Legendárny Zinedine Zidane s ňou však nie je úplne spokojný.

„Netreba zachádzať do podrobností, ale chcem povedať, že problém vidím v čakaní na verdikt. Trvalo to tak tri až štyri minúty. Preto skutočne nie som rád a je nevyhnutné túto technológiu výrazne doladiť a napraviť jej chyby,“ povedal Zidane, ktorému dal za pravdu aj jeho zverenec Luka Modrič. Podľa slov chorvátskeho záložníka je to mätúce a môže to futbalu pomôcť, no zápas proti Al Jazire to nepotvrdil a vraj obral Madridčanov o Casemirov regulérny gól.

Zdroj: Thenational.ac | Foto: Twiter