Využívanie moderných technológií je pre 21. storočie typické, nevynímajúc šport. Medzinárodné futbalové federácie sa im napriek tomu dlho bránili, čo fanúšikovia nevedeli pochopiť. Veď práve video by zabránilo viacerým nesprávnym verdiktom, ktoré výrazne ovplyvnili nejeden zápas.

Technológia VAR (videorozhodca) sa už teraz testuje vo viacerých nižších súťažiach či priateľských zápasoch, no aj na MS klubov. Niekoľkokrát bola VAR technológia využitá aj v semifinálovom zápase medzi Realom Madrid a Al Jazirou (2:1). Legendárny Zinedine Zidane s ňou však nie je úplne spokojný.

„Netreba zachádzať do podrobností, ale chcem povedať, že problém vidím v čakaní na verdikt. Trvalo to tak tri až štyri minúty. Preto skutočne nie som rád a je nevyhnutné túto technológiu výrazne doladiť a napraviť jej chyby,“ povedal Zidane, ktorému dal za pravdu aj jeho zverenec Luka Modrič. Podľa slov chorvátskeho záložníka je to mätúce a môže to futbalu pomôcť, no zápas proti Al Jazire to nepotvrdil a vraj obral Madridčanov o Casemirov regulérny gól.

Zdroj: Thenational.ac | Foto: Twiter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.