13. februára oslávil svoje 27. narodeniny, napriek tomu má za sebou plno úspechov i krutý pád. Pred pár mesiacmi mal byť takmer hotovou vecou jeho presun do Barcelony, teraz to vyzerá tak, že by mohol zamieriť do Nemecka.

Memphis Depay je v súčasnosti kapitánom Lyonu, kde sa dostal v ostatných rokoch do skvelej formy. Tú mal v minulosti aj v PSV Eindhoven, kde napríklad v sezóne 2014/15 vsietil skvelých 28 gólov. Následne ho avšak získal Manchester United, a tam jeho kúzlo vyprchalo. V klube vydržal dva roky a opúšťal ho za 16 miliónov eur, teda ani nie polovičnú sumu, za akú ho anglický gigant získal.

Teraz je veľkým adeptom na jeho zisk Borussia Dortmund. Tradičný nemecký klub prežíva zlé obdobie a hovorí sa, že Depay má byť prvou voľbou na prestupovej listine tohto klubu. Avšak háčikom môže byť prestupová čiastka, ktorú možno bude Dortmund schopný zaplatiť len v prípade, že odíde jeden z dua Haaland – Sancho. Podľa Transfermarkt má totižto Holanďan stáť asi 45 miliónov eur, pričom ani to nemusí byť postačujúce.

Zdroj: Transfermarketweb.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter