Čo môže byť zaujímavé na druhej lige? No, podľa toho, o akú druhú ligu sa jedná, a taktiež, o aký klub. V tomto prípade to ale veľmi zaujímavé je. A hlavne, pre nášho ofenzívneho stredopoliara by to mohol byť solídny reštart.

László Bénes má 24 rokov, no v Borussii M´Gladbach toho veľa nenahral. V uplynulej sezóne sa dostal na ihrisko 14 krát, no celkovo neodohral ani 300 minút. Namiesto progresu sa v jeho prípade dostavuje skôr frustrácia. A pre slovenský futbal je to rovnako, ako preňho, škoda.

Avšak, už nejakú dobu sa hovorí o tom, že by mohol zmeniť dres. Aktuálne má byť na spadnutie jeho prestup do Hamburg SV. Tradičný nemecký klub v roku 2018 zostúpil do 2. Bundesligy a tej odvtedy obsadil trikrát v rade 4. miesto, v sezóne 2021-22 dokonca 3. miesto a takmer v baráži vyradil Herthu s Pekaríkom.

Na piaty pokus už chce klub definitívne postúpiť, a tradične, bude patriť medzi horúcich adeptov na najvyššie priečky. Azda jediným problémom môže byť pre Bénesa skutočnosť, že jeho aktuálny zamestnávateľ údajne nie je rozhodnutý, či ho chce predať. Monchengaldbach uprednostňuje hosťovanie, Hamburg trvalý prestup.

Zdroj: Twitter/Abendball HSV | Foto: Instagram/HSV