Hoci sa v zimnom prestupovom období nezvyknú upiecť tak veľké prestupy ako počas leta, aj január už priniesol viaceré zaujímavé zmeny dresu. Medzi najžiadanejších hráčov na trhu patrí aj Krzysztof Piątek.

O poľskom kanonierovi vedel pred sezónou len málokto, avšak teraz je jeho meno známe väčšine skalných fanúšikov futbalu. 23-ročný útočník klubu FC Janov strelil počas tohto ročníka v 21 súťažných zápasoch 19 gólov a v tabuľke strelcov Serie A mu patrí s 13 presnými zásahmi druhé miesto za nestarnúcim bombardérom Cristianom Ronaldom (14).

Niet preto divu, že meno Krzysztofa Piąteka sa začalo spájať s veľkoklubmi, medzi ktorými nemali chýbať ani Real Madrid či Chelsea. Zdá sa však, že o osude „nového Lewandowskeho“ je už rozhodnuté. Podľa talianskeho denníka Calciomercato sa mali totiž v sobotu 19. januára stretnúť zástupcovia AC Milána s vedením FC Janov, aby doladili podmienky prestupu.

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek

Janovčania mali za svojho hráča žiadať 45 miliónov eur, avšak cena bude zrejme napokon nižšia. Krzysztof Piątek by mal v Miláne zarábať približne 2 milióny eur za sezónu. Prestup Piąteka do AC Milána má byť reakciou na očakávaný odchod Gonzala Higuaína do Chelsea.

O dohode oboch klubov hovorí aj portál Sky Sports, pričom do prestupu by mal byť zahrnutý aj záložník AC Milána Alen Halilović. Spolu s 22-ročným Chorvátom by mali „rossoneri“ poslať do Janova 35 miliónov eur. Na oficiálne potvrdenie prestupu si však budeme musieť ešte počkať.

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter