Bratislavský Slovan bude na jar bojovať na troch frontoch. Okrem Fortuna ligy a Slovnaft cupu je v hre aj v pohárovej Európe, kde má istotu osemfinálového kola. Pred pár dňami klub potvrdil pomerne málo očakávaný odchod.

Dnes bratislavského celku minimálne na jar neoblečie šikovný slovenský krídelník či ľavý záložník David Hrnčár. 25-ročný futbalista mal stúpajúcu formu a mnohí verili, že na jar bude dostávať výraznú minutáž. Hráč však zamieril na polročné hosťovanie s opciou do Beverenu, druholigovému celku z Belgicka.

„V lete môj nový tréner zamieril do Beverenu a ozval sa znova, teraz to už vyšlo. Celý rok ma sledoval a cítil som, že má o mňa záujem. Zo Slovana som nemusel odísť, ale za týchto okolností som chcel ísť. Napokon sa kluby dohodli na polročnom hosťovaní s opciou na trvalý prestup. Som za túto príležitosť vďačný. Myslím si, že odchod smerom na západ je výborný posun v kariére. Som presvedčený, že to nebudem ľutovať,“ zhodnotil David Hrnčár.

„Našiel som tu výborné podmienky, všetko funguje na vysokej úrovni. Vidieť, že je to tradičný prvoligový klub, ktorý sa chce vrátiť medzi elitu. Zázemie na rozvoj mám vynikajúce, je tu asi osem tréningových ihrísk. Niečo neskutočné, keďže sa bavíme o druhej lige. Som šťastný, že to takto vyšlo,“ zhodnotil.

„Chodia tu vyššie návštevy ako na slovenskú prvú ligu. Prečo by som mal takto rozmýšľať? Vôbec mi nevadí, že sme v druhej najvyššej súťaži. Zvlášť, keď máme postupové ambície. Sme druhí s rovnakým počtom bodov ako líder tabuľky z Beerschotu a v nedeľu hráme proti prvému. Žiadny krok späť! Vnímam to ako posun v kariére aj v osobnom živote,“ poznamenal a dodal, že má rád výzvy.

Čo sa týka doterajšej kariéry, v minulosti hosťoval v B-tíme Žiliny, v Pohroní a prelomovým bolo preňho pôsobenie v Zlatých Moravciach. Na jeseň odohral za Slovan 20 zápasov s bilanciou 7+3.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený David Hrnčár (@davidhrncar18)

Zdroj: Šport | Foto: Instagram