Vo florbale sú vo svete štyri veľmoci a ani šampionát, ktorý aktuálne prebieha vo Švajčiarsku, nie je výnimkou. Domáca krajina, ako aj Česko, Fínsko a samozrejme Švédsko, postúpili bez väčších konplikácií do semifinále.

Slovensko opäť bude bojovať o 5.-8. miesto, keď v osemfinále suverénne rozdrvilo 9:1 Poľsko, aby vo štvrťfinále prehralo derby s Českom 4:9. Naše šance žili do 25. minúty, keď sme znížili na 2:4, následne však veľký favorit strelil behom dva a pol minúty tri góly a bolo prakticky rozhodnuté.

V boji o 5.-8. miesto si zopakujeme duel proti Lotyšsku, ktoré nás v rovnakej fáze zdolalo v roku 2020. Druhá dvojica v tejto skupine je Nemecko vs. Nórsko. S jedným z týchto tímov si zahráme o konečné 5. alebo 7. miesto.

Zdroj | Foto: Instagram