Manchester City je v aktuálnej forme jedným z najlepších celkov na svete, k čomu mu dopomohlo aj angažovanie viacerých drahých hráčov. Pep Guardiola lovil počas uplynulého leta vo viacerých ligách a kluboch, no len z AS Monaca získal hneď dve posily. Okrem skvelého ľavého obrancu Mendyho získal zo senzácie uplynulej sezóny aj záložníka Bernarda Silvu.

Kyliana Mbappého sa Guardiolovi síce získať nepodarilo, no teraz sa špekuluje o eminentnom záujme bohatého klubu o Fabinha. 23-ročný záložník pôsobí vo monackom tíme od roku 2013, pričom prvé dve sezóny tam hosťoval z Rio Ave. Fabinho bol už počas leta spájaný aj s Manchestrom United a PSG, a práve druhý menovaný klub má byť najväčším konkurentom Citizens v boji o jeho služby.

Podľa magazínu Le10 Sport je práve Pep Guardiola veľkým fanúšikom Fabinha, o ktorom vie, že nebude žiadnou lacnou záležitosťou. Podľa odhadov bude na jeho zisk potrebných minimálne 75 miliónov eur, čím by sa mohol zaradiť medzi desiatku najdrahších hráčov histórie a kandidovať dokonca na najdrahší prestup leta 2018.

Fabinho prišiel do Európy v roku 2012 z brazílskeho Fluminense do Rio Ave, za ktoré však reálne nikdy nenastúpil. Prvú sezónu strávil na hosťovaní v rezerve Realu Madrid, ostatné dve sezóny v Monacu, do ktorého v roku 2015 za šesť miliónov eur napokon prestúpil.

Zdroj: Sportwitness.co.uk | Foto: Twitter