Počas predchádzajúcich dní sme vás informovali, že AC Miláno sa s veľmi veľkou pravdepodobnosťou hraničiacou až s istotou stane najnovším prírastkom do rodiny bohatých európskych veľkoklubov z ropných peňazí. Talianske médiá už píšu o hotovej veci a informovali o prvej veľkej rybe, ktorú má AC loviť.

Približne 1 miliardu eur bude musieť zaplatiť nový majiteľ z Blízkeho východu za prevzatie klubu, ďalších 300 miliónov eur má smerovať na letné prestupy. Populárne talianske noviny La Gazzetta dello Sport informujú, že vedenie klubu sa zaoberá angažovaním Raheema Sterlinga. Tomu totiž končí zmluva s Man City v lete budúceho roka a na novej sa zatiaľ s klubom nedohodol.

Anglický útočník pôsobí v Manchestri už 7 rokov a ak by sa jeho tímu podarilo uspieť v Lige Majstrov, možno by hľadal novú výzvu v inej lige, než v tej domácej, z ktorej už má 3 tituly. Inšpiráciou mu môže byť jeho krajan Tammy Abraham, ktorému sa v Serie A nesmierne gólovo darí. Na prvý pohľad znie spojenie Sterling – AC Miláno veľmi čudne, no na druhej strane, prestupový trh vždy vedel prekvapiť.

Zdroj: Twitter | Foto: Instagram/sterling7