Albánsku ako takému veru nie príliš je čo závidieť. Patrí medzi najchudobnejšie európske krajiny, čo sa týka športu, možno za mimoriadny úspech označiť jeho historickú účasť na európskom šampionáte v roku 2016, kde dokonca získali tri body za výhru nad Rumunskom.

Napriek tomu sa ale v súčasnosti môže futbalové Albánsko pýšiť tým, že má nadpriemernú stopérsku futbalovú dvojicu, ktorej obaja členovia majú hodnotu cez 20 miliónov eur. 21-ročný Marash Kumbulla z AS Rímu má hodnotu 27 miliónov a 28-ročný Berat Djimsiti z Atalanty 22 miliónov.

Aj vďaka nim postúpila táto krajina do B-divízie Ligy Národov, veď defenzíva Albánska, kde netreba zabúdať ani na brankára Strakoshu z Lazia (aktuálne 22. najhodnotnejší brankár sveta), inkasovala len štyri góly. Za ostatných dvanásť mesiacov albánska reprezentácia celkovo inkasovala len sedemkrát za desať duelov.

Samozrejme, elitné reprezentácie ako tá francúzska, anglická, nemecká a ďalšie sú na tom lepšie, avšak (aspoň čo sa hodnoty týka) závidieť Albánsku môžu také krajiny, akými sú Poľsko, Česko, Ukrajina, Rusko, Švédsko, USA a napríklad aj my (ak práve nie je k dispozícii Milan Škriniar).

Kumbulla je kmeňovým hráčom Verony, no hosťovanie v AS Rim sa vraj môže čoskoro zmeniť na trvalý prestup

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter