Za tri desiatky rokov sa v Premier League vystredalo toľko fantastických futbalistov, že by asi ani desať jedenástok nedokázalo pokryť všetkých z nich. Avšak, keď musíte vybrať len 11 hráčov, je tá voľba o to náročnejšia. Naposledy ju dostal Darren Bent.

37-ročný bývalý anglický reprezentačný útočník si túto súťaž zahral v dresoch Tottenhamu, Aston Villy, Sunderlandu, Charltonu i Fulhamu a patrí do 30-členného „klubu 100“, keďže sa v nej dokázal presadiť dovedna 105 krát. Z toho 24 krát v sezóne 2009/10, čo mu stačilo na 3. miesto v tabuľke strelcov.

A ako vyzerá jeho ideálna XI? Každý svoj výber objasnil, pričom možno najviac prekvapil, keď ako najjasnejšiu voľbu určil Ashleyho Colea, ktorý bol podľa jeho slov medzi ľavými obrancami bezkonkurenčný. Zo súčasných hráčov padli voľby na Ronalda, Salaha a Walkera.

Na stopérskych postoch uprednostnil Ferdidanda a Kompanyho pred Terrym a Vidićom, van Dijka nespomenul vôbec. Brankársku dilemu Čech vs. Schmeichel vyhral český reprezentant, de Bruyne, Scholes či Lampard padla za obeď zvolenej dvojici Gerrard – Vieira. „Alan Shearer ako najlepší strelec nesmie chýbať,“ a v útoku ho doplnil Henrym.

Darren Bent a jeho ideálna XI Premier League:

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter, Chosen11