Behom piateho hracieho kola skupinovej fázy Ligy Majstrov UEFA 2021/22 čakajú viaceré celky „existenčné“ zápasy, iné sa pokúsia zaistiť si postup zo skupiny či rovno ju vyhrať. Nastať môžu ale aj veľmi zaujímavé okolnosti, ktoré by vyriešili takmer všetko!

Môže sa stať, že po 5. kole spoznáme všetkých ôsmych víťazov skupín, pričom by to mohli byť okrem Liverpoolu FC (ten už je istý víťaz po skupiny B po 4. kole) aj Manchester City, AFC Ajax, Bayern Mníchov, Juventus (majú to vo vlastných rukách) Real Madrid, Manchester United a RB Salzburg (musia vyhrať a poliehať sa na „priaznivý“ druhý zápas v skupine).

Taktiež je v hre možnosť, že skupiny A, B, C, D, E a H budú poznať oboch postupujúcich. Za priaznivých okolností by to mohli byť dvojice Manchester City – PSG, Liverpool FC – FC Porto, Ajax – Dortmund, Real Madrid – Inter Miláno, Bayern Mníchov – FC Barcelona a Juventus – Chelsea. Okrem toho by mohol mať zároveň istotu postupu jeden z dvojice Manchester United alebo Villarreal a taktiež Salzburg. V poslednom kole by sa tak teoreticky hralo len o dve miestenky.

Avšak situácia sa môže aj extrémne skomplikovať a aj naďalej sa môžu tešiť z istoty postupu len Liverpool FC, AFC Ajax, Bayern Mníchov a Juventus FC, keďže všetky tieto tímy už majú v túto chvíľu bilanciu 4-0-0 a neexistuje nijaká teória, ktorá by ich odsunula až na 3. miesto.


Foto: Twitter/Champions League