Časy, keď v zámorí korčuľovali desiatky slovenských hokejistov sú dávno preč a aktuálne sa musíme tešiť aj z toho mála, čo nám v NHL či AHL zostalo. Aj preto potešia avizované tri mená, ktoré by mali čoskoro doplniť súpisku slovenskej hokejovej reprezentácie pred Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji 2021.

Viaceré slovenské webové portály vrátane Šport.sk informovali, že na Slovensko by mala čoskoro docestovať brankár Adam Húska a útočníci Marián Studenič a Róbert Lantoši. Rýchlostne skvele vybavený Lantoši odohral v tejto sezóne za Providence Bruins (AHL) 24 zápasov, v ktorých nazbieral 15 bodov.

Studenič nastúpil v AHL v drese Binghamtonu Devils v 22 dueloch, v ktorých si pripísal na konto 7 bodov. Len 22-ročný Slovák však túto sezónu nazrel aj do NHL, kde zasiahol vo farbách New Jersey Devils do 7 zápasov, v ktorých strelil jeden gól a raz na presný zásah asistoval. 23-ročný Húska do NHL nezasiahol, hoci sa viackrát ocitol v “Taxi zostave” New Yorku Rangers. V AHL si pripísal 12 štartov s 89,5 % úspešnosťou svojich zákrokov.

Zdroj: Šport.sk, Eliteprospects.com | Foto: Twitter, Facebook/Hockey Slovakia