José Mourinho nemôže mať v ostatných týždňoch práve kľudné spanie, čo sa nedá povedať o manažérovi a hráčoch tímu, proti ktorému sa postaví Tottenham v najbližšom ligovom kole. Avšak, kto môže zastaviť Citizens, ak nie práve Spurs?

V sobotu 13. februára od 18:30 budú fanúšikovia Premier League svedkami šlágru 24. kola, ktorý ale pri pohľade na aktuálnu formu má byť skôr formalitou. Odhliadnuc od toho, že lopta je guľatá a na anglických trávnikoch je možné takmer všetko, Tottenham sa môže chváliť niečím, čím len málokto.

Manchester City aktuálne drží fantastickú 14-zápasovú víťaznú sériu naprieč všetkými súťažami, vrámci Premier League 9-zápasovú, a zároveň 21-zápasovú bez prehry na všetkých frontoch. Behom nej má úchvatné skóre 49:5, a teda gól strieľa každých 39 minút, inkasuje len raz za 378 minút.

Ale nebol to nik iný, ako práve Tottenham, kto dokázal ešte 21. novembra zdolať Manchester City 2:0. Rovnako 2:0 v prospech Kohútov skončil aj duel z 2. februára 2020, zatiaľ čo prvá vzájomná konfrontácia týchto súperov zo sezóny 2019/20 skončila 2:2. A aby nebolo málo, behom sezóny 2018/19 vyhralo Citizens všetky trofeje, teda až na Ligu Majstrov, kde sa stal katom Guardiolu a jeho zverencov práve Tottenham.

Áno, dovtedy hrá ešte Manchester City 5. kolo FA Cupu na pôde druholigovej Swansea, no tam sa víťazstvo domáceho celku veru nečaká, naopak, veľmi pravdepodobné je predĺženie úchvatnej série anglického šampióna zo sezón 2017/18 a 2018/19. Mimochodom, Mourinho v minulosti dokázal zdolať Guardiolovu Barcelonu ako manažér Interu Miláno i Realu Madrid. Dokáže aj napriek tomu Manchester City zdolať Tottenham, ktorého aktuálna forma je mizivá a kolujú dokonca aj reči o výmene manažéra?

> Manchester City naposledy potupil aj Liverpool, na ktorý sa valí vlna kritiky <

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter