Možno ste postrehli, že behom uplynulého víkendu debutoval v zámorskej profilige v poradí 87. Slovák. Reč je o Mariánovi Studeničovi, 22-ročnom odchovancovi skalického hokeja, ktorý nastúpil v drese New Jersey Devils proti Pittsburg Penguins.

Mladý útočník strávil na ľade 10 minút a 2 sekundy, behom ktorých sa bodovo nepresadil. New Jersey ho draftovalo ešte v roku 2017 v 5. kole zo 143. pozície, no najskôr pôsobil v drese Hamilton Bulldogs (OHL) a následne na farme v Binghamton Devils (AHL), no v prvej časti sezóny ho mohol slovenský fanúšik registrovať aj v našej Extralige, kde odohral 25 duelov za bratislavský Slovan.

Marián v rozhovore priznal, že najskôr nemohol uveriť tejto správe, ktorú mu oznámil jeho binghamtonský tréner. Do zápasu však naskočil s odhodlaním, hoci prvé striedania cítil nervozitu a po debute si uvedomil, že rozdiel medzi AHL a NHL je citeľný, napríklad v rýchlosti a hernej inteligencii hráčov. Sám však dodal, že si chce svoju šancu zaslúžiť a zotrvať v prvom tíme čo možno najdlhšie. Táto veta sa však vôbec nepozdávala viacerým slovenským fanúšikom, pričom v komentári na sociálnej sieti sa k tomu vyjadril aj fanúšik Roman.Stotožňujete sa s tým, že “len vydržať čo najdlhšie” nie je dobrý cieľ alebo to skôr vnímate ako pokoru Mariána, ktorý nechcel zanechať arogantný dojem? Každopádne, jeho bilancie 6+9 v 25 dueloch za Slovan a 3+4 v 19 stretnutiach za Binghamton v aktuálnom ročníku neboli na 22-ročného útočníka až také prevratné.

Zdroj: Facebook/SlovakNHL.sk, Eliteprospects.com, SlovakNHL.sk | Foto: Twitter, Facebook