Neuveriteľný príbeh štvrtoligového klubu, ktorý ohúril celé Taliansko! ASD Sona Calcio je futbalový klub malebnej v dedinke Sona, ktorá má len 15 000 obyvateľov. Od Verony je vzdialená 16 kilometrov, od väčšieho Milána niečo cez 155 kilometrov.

Prečo sa vôbec zapodievame týmto maličkým futbalovým klubom, ktorý nikdy nehral lepšiu ako 4. najvyššiu ligu? Pretože sa im podaril husársky kúsok. Do svojich služieb angažovali víťaza Ligy Majstrov, štvornásobného víťaza Serie A a uznávaného bývalého reprezentanta Brazílie. Pravý obranca Maicon hlási návrat! V piatok ráno sa dostavil 39-ročný bývalý hráč Interu či AS Rím na lekársku prehliadku, aby následne podpísal zmluvu so štvrtoligistom. Prečo vlastne ide hrať svetoznámy hráč do absolútne neznámej dedinky? Tentokrát nie sú dôvodom peniaze, ale stojí za tým neuveriteľný príbeh.

Portál tuttomercatoweb.com vyspovedal riaditeľa klubu Sona Calcio, Claudia Ferrareseho v súvislosti s týmto angažmánom. „Nápad sa zrodil pred tromi mesiacmi, takmer zo žartu. Jeden z mojich spolupracovníkov sa ma opýtal: ‘Neskúsime sem priviesť Maicona?’ Vysmial som ho, ale on to myslel vážne. Poviem vám, presvedčiť hráča bolo jednoduchšie, ako som čakal. So Sonou trénujeme prakticky pri Gardskom jazere, ktoré sa nachádza veľmi blízko Milána, ktoré Maicon tak miluje,” vysvetľoval angažovanie Maicona bývalý hráč Neapola.

“Hneď ako sme spolu hovorili, okamžite vyjadril želanie vrátiť sa do Talianska a trochu sa zabaviť. Ďakujem nášmu prezidentovi, že nám umožnil ukončiť skutočne neuveriteľnú operáciu zo všetkých hľadísk,” dodal Ferrarese, ktorý sa priznal, že v posledných dňoch mu neprestáva vyzváňať telefón v súvislosti s týmto angažmánom.

Maicon sa vo svete preslávil najmä pôsobením v Interi, s ktorým v roku 2009/10 vyhral Ligu Majstrov a v rokoch 2006 až 2010 štyrikrát ovládol Serie A. Neskôr nakrátko nahliadol do Manchestru City, od roku 2013 do roku 2016 pôsobil v AS Rím a potom sa vrátil domov do Brazílie. Tam si vyskúšal postupne 2., 3. aj 4. ligu, aby sa 17.9.2020 stal voľným hráčom po pôsobení v klube AC Villa Nova. Zvyšok príbehu už poznáte. Neskutočný príbeh, ktorý dokazuje, že aj nevinný žart môže spôsobiť angažovanie víťaza Ligy Majstrov.

Zdroj: Tuttomercatoweb.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter