Aktuálne oblieka dres Slovana Bratislava. Mnohí však možno ani netušia, že Andrej Meszároš odohral slušnú porciu zápasov aj v Národnej hokejovej lige. A práve v zámorí si dokázal viac než slušne aj zarobiť.

Odchovanec Dukly Trenčín začal svoju kariéru v NHL v drese Ottawy Senators, ktorá ho v roku 2004 draftovala v prvom kole z celkového 23. miesta. Neskôr si vyskúšal dres Tampy Bay Lightning, Philadelphie Flyers, krátko sa zastavil aj v Bostone a svoju poslednú sezónu za veľkou mlákou odohral v tíme Buffalo Sabres. Celkovo má tento 34-ročný obranca na svojom konte v základnej časti NHL až 645 štartov, pričom na obrancu nazbieral aj dosť bodov a to 238 (63+175).

Svoj najlukratívnejší kontrakt podpísal Meszároš s Tampou Bay Lightning na 6 rokov za 24 miliónov dolárov. Celkovo podľa webovej stránky CapFriendly.com zarobil skúsený bek v profilige viac ako 29 miliónov dolárov. Samozrejme, jedná sa o hrubú sumu pred zdanením. Andrej Meszároš si však tieto peniaze zaslúži, veď bol jedným z hráčov, ktorí pozvánku do reprezentácie len tak pre nič za nič neodmietli. Bohužiaľ, v jeho kariére mu chýbajú väčšie tímové úspechy a to ako na klubovej, tak aj medzinárodnej scéne.

Zdroj: Eliteprospects.com, Capfriendly.com | Foto: Twitter