Lojálnosť a vernosť jedinému klubu nie je pre každého. Zlatan Ibrahimović by vedel porozprávať, no aj on je veru prikrátky na nemeckého útočníka narodeného v Berlíne s koreňmi v africkej Ghane. Počas svojej kariéry totiž vystriedal o 5 klubov viac ako Zlatan (9)

Veľkolepý návrat strelca oslavujú v bundesligovej Herthe Berlín. Do klubu z hlavného mesta Nemecka sa po dlhých štrnástich rokoch vracia útočník Kevin-Prince Boateng. Tomu sa v druholigovej talianskej Monze skončil ročný kontrakt a tak sa ako voľný hráč sťahuje na Olympijský štadión do Berlína.

Tam podpísal taktiež zmluvu na jeden rok, počas ktorej zarobí presne milión eur. Sport.de dokonca zistil, že ak sa Boatengovi a Herthe podarí splniť isté méty, príde si na ďalší milión eur v bonusoch. Pre porovnanie, Peter Pekarík zarába podľa portálu Footballleaguefc.com ročne 780 000 eur. A to je v klube už 9 rokov. Boateng hral vo svojej kariére napríklad za Tottenham, Barcelonu, AC Miláno či Borussiu Dortmund, v 482 zápasoch dal 76 gólov.

Zdroj: Sport.de, Footballleaguefc.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter