Hľadanie nového trénera sa skončilo, do Realu sa vracia známe meno. Carlo Ancelotti je pripravený byť znova úspešný s madridským veľkoklubom. Koniec koncov, počas jeho predchádzajúceho pôsobenia na Bérnabeu sa mu to viac ako podarilo.

Madridský denník AS zverejnil zaujímavé detaily z Ancelottiho zmluvy s Realom. Ako je známe, taliansky tréner podpísal kontrakt do roku 2024, teda na celé tri sezóny. Počas každej z nich by si mal prísť na mzdu vo výške okolo 6 miliónov eur. Ancelotti totiž akceptoval dočasné zníženie platu o 50% a teda po ukončení finančných problémov by si mal prísť na 12 miliónov eur za sezónu, čo už nie je málo. Okrem dĺžky trvania zmluvy a výšky platu bola zverejnená aj zaujímavá klauzula v zmluve 61-ročného trénera, ktorá chráni financie Realu.

Ak Ancelottiho prepustí vedenie Realu predčasne, taliansky kouč nebude môcť žiadať o vyplatenie celej mzdy, ktorú by zarobil počas troch rokov a teda 18 miliónov eur. Real by mu v prípade vyhodenia vyplatil len zvyšnú sumu, na ktorú má nárok v danom roku a v tom nasledujúcom. Ak by teda bol Ancelotti prepustený už po skončení nasledujúcej sezóny, Real by mu vyplatil len 6 miliónov eur (za tu nasledujúcu) a nie 12. Prefíkane, no inteligentné.

Zdroj: As.com, Twitter/Fabrizio Romano | Foto: Twitter