Francúzsky záložník Paul Pogba sa stal v lete 2016 najdrahším hráčom sveta, keď Manchester United za jeho služby zaplatil v prepočte viac než sto miliónov eur. Tento prestup vyvolal vlnu emócií a zmenil aj pohľad na prestupový trh.

José Mourinho však v navrátilcovi na Old Trafford, kde zamieril z Juventusu, videl obrovský potenciál a jednu z kľúčových postáv “nového” Manchestru United. Jeho výkony však v úvodných mesiacoch nenasvedčovali tomu, že by mal takú hodnotu a neraz sa stal terčom kritiky, ba dokonca posmechu.

Tak či onak, Paul Pogba stihol do konca roku 2017 nastúpiť za klub z Old Trafford celkovo 68 krát, z toho 42 krát v Premier League. Keď sme hovorili o jeho začiatkoch, tie boli rozpačité nielen uňho, ale aj v podaní celého Manchestru United. Klub neprežíval ideálne obdobie a to vyvrcholilo 23. októbra 2016 prehrou na pôde Chelsea v pomere 4:0, ktorú si “odtrpel” aj Francúz. Následne sa však akoby niečo zlomilo, čo neuniklo ani štatistikom.

Manchester United v Premier League po 23.10. 2016:

  • s Pogbom v zostave
    • 34 zápasov – 21 víťazstiev – 13 remíz – 0 prehier
  • bez Pogbu v zostave
    • 17 zápasov – 7 víťazstiev – 5 remíz – 5 prehier

Mimochodom, premožiteľmi Mourinhových zverencov v tomto období boli Arsenal, Tottenham, Huddersfield, Manchester City a Chelsea. Ako by tieto prevažne šlágre dopadli pre United s Pogbom v zostave?

Zdroj|Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.