Úspech slovenskej hádzanej by nemusel skončiť len pri historicky prvom víťazstve na Majstrovstvách Európy v Košiciach, ale mohol by pokračovať ďalej. Rozprávka, ktorá by mohla mať pre Slovensko sladkú príchuť by nastala vtedy, keby naši reprezentanti vyhrali s Ruskom. 

Zápas s Litvou, ktorý pre Slovenskú hádzanú strašne veľa znamenal, sme vyhrali o 5 gólov 31:26. Práve táto udalosť dala našim chlapcom krídla a potrebné sebavedomie na to, aby mali maximálnu motiváciu v nasledujúcom zápase. Slovenskí reprezentanti si za výhru do tabuľky pripísali prvé 2 body a stále sú v hre o postup do ďalšej fázy. Na to však potrebujú zdolať ruský výber, ktorý v sobotňajšom zápase prekvapujúco porazil Nórsko 23:22. Pre Slovensko to nebola najlepšia správa a určite každý očakával iný výsledok, no toto je realita.

Rozhovor so slovenskými chalanmi po zápase s Litvou

Postupové karty sú rozdané a zverenci trénera Kukučku musia vyhrať s Rusmi minimálne o 6 gólov, ak chcú postúpiť do ďalšej fázy turnaja. Tento variant je najreálnejší, no existuje aj druhý. Ten je taký, že Litva porazí Nórsko a Slováci s Rusmi aspoň remizujú. Toto je však veľmi málo pravdepodobné, keďže Litovčania už nemajú takú motiváciu, pretože po dvoch prehrách už postúpiť nemôžu. Od Nórska sa očakáva, že tento zápas jasne zvládne.

Historický moment pre Slovenskú hádzanú je blízko, je však otázne ako sa tento fantastický tím vysporiada s tlakom verejnosti a fanúšikov, ktorí si prajú postup. Je možné Rusko vôbec poraziť a k tomu ešte o 6 gólov?

Zápas s Ruskom sa odohrá dnes o 18:00 v Steel Aréne v Košiciach. Skupina F sa uzavrie večerným zápasom Litvy s Nórskom, ktorý sa uskutoční o 20:30.