Pred pár dňami fanúšikov Chelsea FC šokovala informácia, že klub kvôli porušeniu prestupových a registračných pravidiel u hráčov mladších ako 18 rokov inkasoval od FIFA tvrdý trest.

Okrem pokuty 600 tisíc švajčiarskych frankov totiž Londýnčania dostali zákaz podpisovať nových hráčov počas najbližších dvoch prestupových období. Vzhľadom k nelichotivej situácii u „The Blues“ sa očakávalo výrazné posilnenie kádra. Voči rozhodnutiu môže Chelsea ešte podať u FIFA odvolanie, avšak ak s ním neuspejú, bude to vážny škrt v ceste za úspešným napredovaním.

Informáciu priniesol oficiálny web FIFA 22. februára. Od rozhodnutia uplynulo iba niekoľko hodín a podľa britského portálu Daily Mail podobný trest v najbližšej dobe s najväčšou pravdepodobnosťou postihne aj ďalší veľkoklub. Tým je iný gigant z Premier League, a to Manchester City.

Voči „Citizens“ má byť momentálne vedené vyšetrovanie z rovnakého dôvodu, ako to bolo v prípade Chelsea FC. Vyšetrovanie voči City má byť vedené už od marca 2018 po tom, ako bývalí africkí hráči Manchestru George Davies a Dominic Oduro v rozhovore pre dánsky Jyllands-Posten potvrdili, že za klub nastúpili na skúške ešte pred dovŕšením 18 rokov, pričom mali byť porušené niektoré registračné pravidlá.

Za podobné prehrešky už boli v nedávnej minulosti potrestané aj kluby ako Real Madrid, Barcelona či Atlético Madrid. Či Manchester City naozaj porušil pravidlá a či dostane podobný trest ako Chelsea, zostáva nateraz objektom vyšetrovania. Na záverečný rozsudok si zatiaľ musíme počkať.

Pep Guardiola

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Pixabay.com