25. novembra otriasla svetom informácia o smrti legendárneho futbalistu Diega Maradonu. Okamžite sa na neho začalo spomínať, na sociálnych sieťach i z úst množstva (nielen futbalových) osobností sa vyrútili do sveta najrôznejšie príbehy, spomienky či názory ohľadom argentínskeho majstra sveta z roku 1986. Taktiež ale svetom preletela aj zaujímavá správa o tom, že by sa na jeho počesť mohlo vyradiť číslo 10, o čom sme vás informovali.

Keďže žijeme v dobe sociálnych sietí, k tomuto kroku sa vyjadrili už tisíce fanúšikov pod príspevkami, veľmi zaujímavé názory ste k tomuto pridali aj vy. Väčšina ľudí sa ale zhoduje, že takýto zásadný počin je neprimeraný. Predsa len, číslo 10 nosil v minulosti Pelé a po jeho konci kariéry vyradené nebolo. Smrť a koniec kariéry pochopiteľne nemožno zrovnávať, no dnes ho nosí Lionel Messi, Neymar, Modrić, pred nimi ho mali aj ďalší výnimoční futbalisti.

Prečo by však toto číslo nemalo byť na znak pocty Maradonovi vyradené? Odpoveďou je za nás jediné slovo – DROGY. Diego Maradona bol možno vo svojich TOP rokoch jeden z najlepších futbalistov všetkých čias, no prakticky po tridsiatke už nič nedokázal. A to aj preto, že v roku 1991 dostal zákaz činnosti pre užívanie kokaínu, na ktorom bol celé roky závislý. Krátko po odpykaní si trestu sa incident zopakoval a bolo po malom veľkom argentínskom géniovi. Ak by sa už teda mala FIFA rozhodnúť vyradiť nejaké číslo tak, ako vedenie NHL vyradilo 99, ktorú nosil Wayne Gretzky, tak by tu boli zrejme vhodnejší kandidáti. Pelé, Beckenbauer, Zidane, zo súčasných hráčov Buffon, Messi alebo Ronaldo. No celosvetový zákaz je aj v ich prípadoch diskutabilný. Ak sa pre takýto krok rozhodne nejaký klub, tak prosím, ale celosvetový zákaz? To asi nie…

Foto: Twitter