Šanca ŠK Slovan Bratislava na postup do druhého kola kvalifikácie Ligy majstrov síce teoreticky stále žije, avšak definitíva, ktorá aj podľa experta nahráva viac KÍ Klaksvíku by mala padnúť v pondelok. Ešte predtým však stihol na celú vec reagovať aj jeden z novinárov zaoberajúcich sa futbalom na Faerských ostrovoch, ktorý neopomenul ani Ivana Kmotríka mladšieho.

Športový riaditeľ úradujúceho majstra Fortuna ligy neskrýval po prílete rozhorčenie a dokonca nepriamo spochybnil aj výsledky testov, ktoré hráči Slovana absolvovali na Faerských ostrovov, no najmä mu neboli po vôli miestne orgány a ich správanie. Sigurjon Einarsson však prostredníctvom rozhovoru pre Denník N odkázal Kmotríkovi, že na ich ostrove je prvoradé zdravie obyvateľov a rovnaké pravidlá platia pre každého a výnimkou nie sú ani futbalisti.

Ako uviedol tento reportér v spomínanom článku Denníka N, Faerské ostrovy majú jednu z najnižších mier korupcie a môžu sa pochváliť takmer najvyššou transparentnosťou na svete a preto sú podľa neho dohady o zmanipulovaných testoch (ako konšpirovali aj mnohí ľudia na sociálnych sieťach, čo si všimol aj tento novinár) úplne absurdné.

Tieto prísne spomienky stanovila vláda podľa Einarssona preto, lebo populácia tohto ostrovného štátu je len niečo cez 50 tisíc obyvateľov a preto by bol národ pri prepuknutej pandémii veľmi zraniteľný. Novinár tiež dosť sarkasticky poznamenal na Kmotríku adresu, že u nich platí porekadlo „Zlodej kričí, chyťte zlodeja“ a že by si nemal myslieť, že pre neho zákon neplatí a mal si dopredu naštudovať opatrenia, ktoré sú v ich krajine nariadené. Podľa Einarssona, ktorého citoval Denník N, sa popredný muž Slovana správal ako chlapec, ktorému rodičia v obchode nekúpili to, čo chcel. Novinár z Faerských ostrovov však dodal, že by bol tiež najradšej, ak by sa o všetkom rozhodlo na trávniku a nie od kancelárskeho stola.

Zdroj: Dennikn.skFoto: Facebook, Instagram, Pixabay.com