Richard Lintner

Ubehlo len pár dní od ukončenia ročníka 2017/2018 v slovenskej Tipsport lige. V ňom sa z obhajoby titulu tešila HC′ 05 iClinic Banská Bystrica, ktorá dokázala zdolať znovuzrodenú Duklu Trenčín po sedemzápasovej bitke. Predstavitelia najvyššej slovenskej hokejovej súťaže však musia už teraz premýšľať nad tým, čo nám prinesú v nasledujúcej sezóne.

Jednou z hlavných noviniek tejto súťaže by sa mohlo stať jej rozšírenie na dvanásť mužstiev. Do Tipsport ligy by ale nepribudli kluby z nižšej súťaže, ale nové zahraničné tímy. Predstavitelia maďarských klubov DVTK Jegesmedvék Miškovec a MAC Budapešť majú totižto veľký záujem o vstup do našej ligy. Pre nás fanúšikov by tak bola slovenská hokejová liga opäť o čosi pestrejšia.

K celej veci sa pre sobotňajšie vydanie denníka Šport vyjadril už aj šéf Pro-Hokeja Richard Lintner. “V tejto chvíli môžem len povedať, že so zahraničnými tímami rokujeme a počas mája musíme túto otázku vyriešiť.”  Celá vec je tak ešte len vo fáze jednania, no sám Lintner avizoval, že viac ako dvaja účastníci z Maďarska sú maximum. Zostáva nám tak už len čakať, ako sa rozhodnú predstavitelia nášho hokeja.

Zdroj: Šport.sk | Foto: Twitter